Dlaczego warto dokonać analizy umowy instalacji na fotowoltaikę:

 1. Bezpieczeństwo zawieranych umów

  Bardzo często nabywcy instalacji fotowoltaicznych nie do końca wiedzą na co zwrócić uwagę w umowie na fotowoltaikę. Dopiero po czasie okazuje się, że umowa zawierała niekorzystne postanowienia dla kupującego. Przy wydatkach rzędu 20 000 zł - 50 000 zł warto zadbać o bezpieczeństwo zawieranych umów i sprawdzić treść. Po weryfikacji treści umowy na fotowoltaikę może się okazać, że wybrany dostawca miał najlepszą ofertę ale niekoniecznie umowę sprzyjającą kupującemu.

 2. Równe traktowanie stron transakcji

  Decydując się na danego dostawcę otrzymujemy propozycję umowy, która była sporządzona przez sprzedawcę . Z reguły nie mamy wpływu na kształt zapisów w umowie na etapie jej tworzenia i tym samym mogą się w niej znajdować postanowienia godzące w nasze interesy. Angażując po swojej stronie radcę prawnego zyskujemy pewność, że zadbaliśmy o swoje interesy a inwestycja przewidziana na 25-30 lat będzie dodatkowo zabezpieczona prawnie.

 3. Praktyczna strona analizy

  Analizy przygotowane przez kancelarię są praktyczne i zwięzłe. W naszej komunikacji z klientem, jak i tworzonych dokumentach stawiamy na prosty język. Dbamy o to, by każdy aspekt był zrozumiały dla naszego klienta.

 4. Po pierwsze doświadczenie

  Nasza kancelaria posiada doświadczenie w analizie różnego typu umów z zakresu fotowoltaiki jak i OZE. Wiemy, które klauzule należą do standardowych praktyk rynkowych oraz które mogą być realny zagrożeniem dla podpisujacego umowę. Możemy ocenić, które zapisy można negocjować oraz jakich argumentów użyć by przekonać drugą stronę.

 5. Klienci indywidualni i przedsiębiorstwa

  Nasza oferta analiz umów związanych z fotowoltaiką jest skierowana do osób chcących założyć panele fotowoltaiczne na dachu własnego budynku, jak i do osób rozważających założenie własnej farmy wiatrowej lub wydzierżawić ziemię pod farmę fotowoltaiczną. Obsługujemy osoby prywatne oraz przedsiębiorców.

5 Kroków do realizacji analizy umowy na instalację fotowoltaiki:

Analiza umowy na instalacje fotowoltaiki to dla moich Klientów szybki, wygodny sposób na zweryfikowanie zapisów, które mogą oddziaływać na nich przez długie lata. Żeby maksymalnie ułatwić komunikację jestem dostępna do dyspozycji Klientów droga mailową lub telefoniczną.

 • Krok 1

  Konsultacja wstępna przez telefon

  Aby ocenić Twój przypadek i zakres prac odbędziemy krótką rozmowę telefoniczną podczas, której zadam Ci kilka pytań.

 • Krok 2

  Przesłanie umowy drogą elektroniczną

  Możesz tego dokonać przesyłając niezbędne dokumenty do analizy na adres: kancelaria@skubiszynska.pl. Po tym etapie otrzymasz ode mnie faktyczną wycenę oraz czas realizacji analizy umowy.

 • Krok 3

  Przelew należności

  Po zaakceptowaniu warunków wykonujesz przelew należności na wskazany adres bankowy. Masz na to 5 dni od daty przesłania umowy.

 • Krok 4

  Przygotowanie analizy umowy

  W ciągu 5-7 dni roboczych od otrzymania płatności, otrzymasz ode mnie kompletną i rzetelną analizę umowy.

 • Krok 5

  Odpowiedź na Twoje pytania

  Jeśli będziesz miał pytania lub wątpliwości to jestem do Twojej dyspozycji. Moim celem jest realizacja kompleksowej pomocy dla Ciebie, dlatego do każdej sprawy podchodzę indywidualnie i jestem gotowa odpowiedzieć na Twoje pytania do otrzymanej analizy jak i samej umowy.

Oferta kancelarii Radcy Prawnego Anny Skubiszyńskiej:

Weryfikacja umowy na fotowoltaikę i pompy ciepła

Kancelaria oferuje kompleksowe wsparcie na etapie zawierania umów z wykonawcami instalacji. Usługa obejmuje analizę treści umowy, dzięki której inwestor może zweryfikować, czy ustne obietnice wykonawcy znajdują rzeczywiste odzwierciedlenie w treści umowy. W ramach analizy informujemy klientów o zagrożeniach płynących z umowy oraz proponujemy treść alternatywnych zapisów.

Negocjacje i egzekwowanie wykonania umowy

W ofercie kancelarii znajdują się również usługi doradcze i wsparcie w rozmowach z wykonawcami instalacji. W przypadku problemów z egzekwowaniem zapisów umowy, kancelaria podejmuje w imieniu klientów kroki zmierzające do polubownego wyegzekwowania obowiązków wykonawcy. Kancelaria wspiera klientów również w przypadku problemów z uzyskaniem dotacji do OZE.

Przygotowanie i analiza umowy na dzierżawę farmy fotowoltaicznej

Kancelaria Radcy Prawnego Anna Skubiszyńska świadczy pomoc w przygotowaniu umowy dzierżawy jak i weryfikacji przesłanego przez klienta wzoru umowy. Wprowadzamy do umów zapisy zabezpieczające interesy klientów i pozwalające zawrzeć bezpieczną umowę dzierżawy pod farmę fotowoltaiczną.

Reprezentowanie podczas postępowania sądowego

W przypadku braku możliwości polubownego rozwiązania sporu, reprezentujemy klientów w postępowaniu przed sądem. Pomagamy wyegzekwować wykonanie obowiązków umownych oraz dochodzenie należności w ramach postępowań sądowych. Więcej informacji o postępowaniach sądowych można znaleźć tutaj.

Mediacja w sprawach OZE

Prowadzimy mediacje w sprawach dotyczących odnawialnych źródeł energii, jak również wspieramy uczestników mediacji dotyczących m.in. fotowoltaiki w roli pełnomocnika, doradzając w kwestiach prawnych. Czym jest mediacja i jakie są jej zasady można przeczytać tutaj.

Reklamacja paneli fotowoltaicznych

Choć same panele fotowoltaiczne są reklamowane jako bezawaryjne to zdarza się, że po instalacji wykrywane są usterki. Mogą one wynikać np. z błędnej instalacji czy ze złego doboru infrastruktury PV. W przypadku problemów z egzekwowaniem umowy w ramach reklamacji to zapraszam do kontaktu.

Anna Skubiszyńska - O mnie

O mnie

Nazywam się Anna Skubiszyńska i jestem radcą prawnym oraz mediatorem. Od 2017 roku prowadzę kancelarię prawną w Swarzędzu, która obsługuje klientów z Poznania, Swarzędz, Zalasewa i okolic.

Wspieram klientów na każdym etapie postępowania rozwodowego, począwszy od konsultacji rozwodowych po uzyskanie prawomocnego wyroku. Usługi kancelarii obejmują również uregulowanie kwestii alimentacyjnych oraz podział majątku. W 2022 roku Kancelaria została laureatem konkursu Kancelaria Przyjazna Dziecku. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej to zapraszam do sekcji o mnie.

Chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami?

Adres kancelarii

ul. Planetarna 15b/16a

62-020 Zalasewo