szybki-rozwod

Szybki rozwód – jak to zrobić sprawnie

Jeśli szukasz porad jak wziąć szybki rozwód to jesteś w odpowiednim miejscu. Rozwód wielu osobom kojarzy się nie tylko z trudnym doświadczeniem emocjonalnym ale także długim postępowaniem sądowym. Czy jednak zawsze rozwód musi trwać długie miesiące? Nie, jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy, to otrzymamy szybki rozwód.
zmiany_w_prawie_spadkowym_2023

Zmiany w prawie spadkowym w 2023 roku

Jeśli poszukujesz informacji o zmianach w prawie spadkowym, to jesteś w dobrym miejscu. 15 listopada 2023 roku weszły w życie zmiany w zakresie m.in. kręgu spadkobierców ustawowych. Celem nowelizacji jest usprawnienie postępowań spadkowych i zwiększenie ochrony spadkobierców. Poniżej opis najistotniejszych zmian.
ubezwlasnowolnienie_osoby_chorej_psychicznie

Ubezwłasnowolnienie osoby chorej psychicznie

Osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne mogą nie mieć możliwości kierowania swoim postępowaniem i w interesie ich dobra jest pozbawienie ich możliwości samodzielnego występowania w obrocie cywilnoprawnym. W tym celu można skierować do sądu wniosek o ubezwłasnowolnienie osoby chorej psychicznie.
jak_prawidłowo_informować_o_obniżce_cen

Jak prawidłowo informować o obniżce cen?

Rok 2023 przyniósł wdrożenie tzw. dyrektywy Omnibus, z której wynika m.in. obowiązek informowania o najniższej cenie sprzed 30 dni. Taka informacja powinna trafić zarówno do klientów, jak i sprzedawców. Mimo upływu kilku miesięcy od wdrożenia zmian w polskim prawie, przedsiębiorcy nadal mają problemy z wypełnieniem wymagań UOKiKu wobec nowych regulacji. Jak zgodnie z prawem informować konsumentów o promocjach? Odpowiedź poniżej.
zasady reklamcji

Zasady reklamacji

Reklamacje to problem, z którym zmaga się prawie każdy przedsiębiorca, który sprzedaje towary lub usługi. Przepisy prawa przewidują odmienne regulacje wobec reklamacji konsumenckich i reklamacji zgłaszanych przez przedsiębiorców. Niniejszy artykuł jest poświęcony zasadom reklamacji zgłaszanych przez konsumenta.
Ubezwłasnowolnienie osoby starszej

Ubezwłasnowolnienie osoby starszej

Osoby starsze często zmagają się z różnymi chorobami, w tym schorzeniami będącymi konsekwencją zmian zachodzących w mózgu. Nieracjonalne zachowania osób starszych są powodem troski najbliższych o ich zdrowie, ale także majątek, nad którym osoby te tracą kontrolę. W takich sytuacjach los seniorów można zabezpieczyć poprzez całkowite lub częściowe ubezwłasnowolnienie chorej osoby.
Dzierżawa gruntu pod farmy wiatrowe

Dzierżawa gruntu pod farmy wiatrowe w 2024 roku

W związku z nowymi regulacjami prawnymi pojawiają się pytania, jak nowa ustawa przekłada się na dzierżawę gruntu pod farmy fotowoltaiczne. Niezależnie od kierunku zmian prawnych, właściciele gruntów, którzy chcą oddać je w dzierżawę pod farmy wiatrowe powinni zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swoich interesów.
zachowek

Zachowek - zasady przydzielenia

Instytucja zachowku uregulowana w kodeksie cywilnym służąca z założenia ustawodawcy ochronie interesów najbliższej rodziny zmarłego, w praktyce rodzi wiele problemów. Zachowkiem określamy ułamek wartości tego, co uprawniony do zachowku otrzymałby, gdyby dziedziczenie po zmarłym następowało na podstawie ustawy.

Chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami?

Adres kancelarii

ul. Planetarna 15b/16a

62-020 Zalasewo