Jak przygotować się do rozprawy?

Wizyta w sądzie to wielu osób bardzo stresujące doświadczenie, zwłaszcza dla tych, którzy z wymiarem sprawiedliwości stykają się po raz pierwszy. Poziom stresu bywa różny, w zależności od tego, czy do sądu udajemy się w związku z własną sprawą, czy jedynie jako świadek. Poniżej znajdziesz informacje praktyczne informacje, jak przygotować się do wizyty na sali rozpraw oraz czego należy się spodziewać w postępowaniach przed sądem cywilnym, rodzinnym i gospodarczym.
umowa o dzielo

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich

Z umowy o dzieło często korzysta przedsiębiorca, freelancer. W praktyce umowa o dzieło reguluje stosunki zarówno z innymi przedsiębiorcami, jak i klientami. O umowie o dzieło można mówić z wielu perspektyw, jednak niniejszy artykuł dedykowany jest przedsiębiorcom, którzy zlecają wykonanie określonych utworów innym osobom i chcą nabyć do nich majątkowe prawa autorskie.
akt-o-uslugach-cyfrowych

Akt o usługach cyfrowych (DSA) – nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Akt o usługach cyfrowych (DSA - Digital Service Act) ma zapewnić konsumentom lepszą ochronę w internecie. Dokument nazywany potocznie konstytucją Internetu obowiązuje od 17 lutego 2024 roku. Głównym celem nowego aktu prawnego jest ujednolicenie przepisów na potrzeby budowania budzącego zaufanie środowiska internetowego w całej Unii Europejskiej. Co jednak akt o usługach cyfrowych oznacza dla przedsiębiorców? Czy tylko duże platformy internetowe zostały obciążone dodatkowymi obowiązkami? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
szybki-rozwod

Szybki rozwód – jak to zrobić sprawnie

Jeśli szukasz porad jak wziąć szybki rozwód to jesteś w odpowiednim miejscu. Rozwód wielu osobom kojarzy się nie tylko z trudnym doświadczeniem emocjonalnym ale także długim postępowaniem sądowym. Czy jednak zawsze rozwód musi trwać długie miesiące? Nie, jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy, to otrzymamy szybki rozwód.
zmiany_w_prawie_spadkowym_2023

Zmiany w prawie spadkowym w 2023 roku

Jeśli poszukujesz informacji o zmianach w prawie spadkowym, to jesteś w dobrym miejscu. 15 listopada 2023 roku weszły w życie zmiany w zakresie m.in. kręgu spadkobierców ustawowych. Celem nowelizacji jest usprawnienie postępowań spadkowych i zwiększenie ochrony spadkobierców. Poniżej opis najistotniejszych zmian.
ubezwlasnowolnienie_osoby_chorej_psychicznie

Ubezwłasnowolnienie osoby chorej psychicznie

Osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne mogą nie mieć możliwości kierowania swoim postępowaniem i w interesie ich dobra jest pozbawienie ich możliwości samodzielnego występowania w obrocie cywilnoprawnym. W tym celu można skierować do sądu wniosek o ubezwłasnowolnienie osoby chorej psychicznie.
jak_prawidłowo_informować_o_obniżce_cen

Jak prawidłowo informować o obniżce cen?

Rok 2023 przyniósł wdrożenie tzw. dyrektywy Omnibus, z której wynika m.in. obowiązek informowania o najniższej cenie sprzed 30 dni. Taka informacja powinna trafić zarówno do klientów, jak i sprzedawców. Mimo upływu kilku miesięcy od wdrożenia zmian w polskim prawie, przedsiębiorcy nadal mają problemy z wypełnieniem wymagań UOKiKu wobec nowych regulacji. Jak zgodnie z prawem informować konsumentów o promocjach? Odpowiedź poniżej.
zasady reklamcji

Zasady reklamacji

Reklamacje to problem, z którym zmaga się prawie każdy przedsiębiorca, który sprzedaje towary lub usługi. Przepisy prawa przewidują odmienne regulacje wobec reklamacji konsumenckich i reklamacji zgłaszanych przez przedsiębiorców. Niniejszy artykuł jest poświęcony zasadom reklamacji zgłaszanych przez konsumenta.

Chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami?

Adres kancelarii

ul. Planetarna 15b/16a

62-020 Zalasewo