jak_prawidłowo_informować_o_obniżce_cen

Jak prawidłowo informować o obniżce cen?

Rok 2023 przyniósł wdrożenie tzw. dyrektywy Omnibus, z której wynika m.in. obowiązek informowania o najniższej cenie sprzed 30 dni. Taka informacja powinna trafić zarówno do klientów, jak i sprzedawców. Mimo upływu kilku miesięcy od wdrożenia zmian w polskim prawie, przedsiębiorcy nadal mają problemy z wypełnieniem wymagań UOKiKu wobec nowych regulacji. Jak zgodnie z prawem informować konsumentów o promocjach? Odpowiedź poniżej.
zasady reklamcji

Zasady reklamacji

Reklamacje to problem, z którym zmaga się prawie każdy przedsiębiorca, który sprzedaje towary lub usługi. Przepisy prawa przewidują odmienne regulacje wobec reklamacji konsumenckich i reklamacji zgłaszanych przez przedsiębiorców. Niniejszy artykuł jest poświęcony zasadom reklamacji zgłaszanych przez konsumenta.
Ubezwłasnowolnienie osoby starszej

Ubezwłasnowolnienie osoby starszej

Osoby starsze często zmagają się z różnymi chorobami, w tym schorzeniami będącymi konsekwencją zmian zachodzących w mózgu. Nieracjonalne zachowania osób starszych są powodem troski najbliższych o ich zdrowie, ale także majątek, nad którym osoby te tracą kontrolę. W takich sytuacjach los seniorów można zabezpieczyć poprzez całkowite lub częściowe ubezwłasnowolnienie chorej osoby.
Dzierżawa gruntu pod farmy wiatrowe

Dzierżawa gruntu pod farmy wiatrowe

W związku z nowymi regulacjami prawnymi pojawiają się pytania, jak nowa ustawa przekłada się na dzierżawę gruntu pod farmy fotowoltaiczne. Niezależnie od kierunku zmian prawnych, właściciele gruntów, którzy chcą oddać je w dzierżawę pod farmy wiatrowe powinni zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swoich interesów.
zachowek

Zachowek - zasady przydzielenia

Instytucja zachowku uregulowana w kodeksie cywilnym służąca z założenia ustawodawcy ochronie interesów najbliższej rodziny zmarłego, w praktyce rodzi wiele problemów. Zachowkiem określamy ułamek wartości tego, co uprawniony do zachowku otrzymałby, gdyby dziedziczenie po zmarłym następowało na podstawie ustawy.
Reklamacja instalacji fotowoltaicznej

Reklamacja instalacji fotowoltaicznej

W ostatnim czasie znacząco wzrosła ilość prosumentów a wraz z nimi ilość reklamacji instalacji na fotowoltaikę. Zmiany w prawie oraz rosnące ceny energii spowodowały wzmożone zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi. Niestety nie każdy inwestor jest zadowolony z realizacji umowy przez wykonawcę. Problemy wynikają z opóźnienia w montażu paneli, nieterminowego zgłoszenia instalacji do przyłączenia do sieci operatora czy po prostu niesprawnej instalacji. Co zrobić, gdy panele fotowoltaiczne nie działają w prawidłowy sposób? Poniżej kilka wskazówek
Alimenty na żonę, męża

Alimenty na żonę, męża

Alimenty często kojarzą się z obowiązkiem zapłaty określonej kwoty na utrzymanie dzieci, jednak mogą również przysługiwać małżonkom. Najczęstszym przypadkiem jest żądanie alimentów przez byłą żonę od byłego męża.
Problem z fotowoltaiką

Problemy z fotowoltaiką

Zawierając umowę z wykonawcą instalacji fotowoltaicznej inwestorzy liczą na oszczędności. Bywa jednak, że zamiast szybkiego zwrotu inwestycji pojawiają się problemy z funkcjonowaniem instalacji lub z opóźnieniem wykonawcy. Jakie prawa przysługują osobom zawierającym umowę na wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz jak je egzekwować?

Chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami?

Adres kancelarii

ul. Planetarna 15b/16a

62-020 Zalasewo