Spadki i darowizny

Kancelaria ze Swarzędza świadczy kompleksowe usługi prawne z zakresu prawa spadkowego. Prawo spadkowe, jest wyjątkowo złożoną materią, która często budzi wątpliwości. Odpowiednia interpretacja przepisów prawa spadkowego pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Oferujemy klientom ze Swarzędza, Poznania i okolic przystępne wyjaśnienie zasad prawa spadkowego a także prowadzimy postępowania sądowe i mediacyjne.

Zakres usług kancelarii:

Porady prawne w zakresie prawa spadkowego

Porady udzielane są podczas osobistego spotkania z klientem lub zdalnie, w zależności od preferencji klienta. Krótka rozmowa pozwala ustalić stan faktyczny danej sprawy i nakreślić kierunek dalszych działań. Efektem spotkania jest wyjaśnienie przepisów prawa, jakie mają zastosowanie w danej sprawie i wskazanie, co w praktyce oznaczają one dla klienta. Po spotkaniu klient dysponuje wiedzą, na temat działań jakie należy podjąć żeby osiągnąć zamierzony cel.

Reprezentacja w postępowaniach sądowych

Zapewniamy klientom pełne wsparcie na każdym etapie postępowania sądowego. Spory na tle spadkowym często kończą się w sądzie, dlatego ważne jest aby mieć wsparcie profesjonalnego pełnomocnika, który zadba o dopełnienie niezbędnych formalności, jakie wiążą się z postępowaniem sądowym.

Sporządzanie pism sądowych i przedsądowych, projektów ugód

Dla naszych klientów przygotowujemy pisma sądowe oraz pozasądowe. Nasze usługi obejmują zarówno przygotowanie przedsądowych wezwań do zapłaty, jak i pisma w postępowaniach przed sądami każdej instancji.

Mediacje w sprawach spadkowych

Nie każda sprawa spadkowa musi kończyć się procesem sądowym. Naszym klientom prezentujemy możliwości, jakie niesie ze sobą mediacja i wspieramy ich w postępowaniu mediacyjnym. Wsparcie kancelarii obejmuje zarówno etap przygotowania do mediacji jak również reprezentowanie klientów w spotkaniach z mediatorem.

Sprawy z zakresu prawa spadkowego

Kancelaria prowadzi różne sprawy z zakresu prawa spadkowego. Do najczęściej prowadzonych działań należy:

Na blogu kancelarii można przeczytać o tym, jak prawidłowo przygotować wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, zasady nabycia zachowku, a także jakie są zasady dziedziczenia ustawowego i testamentowego.

Zrozumienie zasad prawa spadkowego pozwala na uniknięcie często wieloletniego sporu sądowego. Właściwe rozdysponowanie majątkiem za życia, pozwala często uniknąć sporów między spadkobiercami ustawowymi. Dla naszych klientów staramy się szukać rozwiązań, które pozwolą im uniknąć długotrwałych postępowań sądowych i zabezpieczą ich interesy.

W przypadku pytań z zakresu prawa spadkowego zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: kancelaria@skubiszynska.pl lub telefonicznego pod numerem telefonu: 695703504. Kancelaria świadczy usługi na terenie Swarzędza i Zalasewa. Istnieje również możliwość uzyskania porady w formie wideorozmowy. Zapraszamy do kontaktu.

Co nas wyróżnia

Chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami?

Adres kancelarii

ul. Planetarna 15b/16a

62-020 Zalasewo