Prawo gospodarcze

Kancelaria świadczy pomoc prawną dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Z uwagi na zawiłość uregulowań prawnych dotyczących prowadzenia biznesu, wsparcie radcy prawnego w zakresie prawa gospodarczego jest dla firm znacznym ułatwieniem. Kancelaria prawa gospodarczego świadczy usługi w 7 głównych obszarach.

1. Kontrakty handlowe

Wspieramy klientów w przygotowaniu projektów umów handlowych oraz analizujemy kontrakty pod kątem zagrożeń prawnych. Warto pamiętać, że dobrze skonstruowana umowa pozwala uniknąć wielu problemów w biznesie. Dla naszych klientów przygotowujemy m.in. umowy współpracy, umowy o zachowaniu poufności, umowy sprzedaży, najmu, umowy o przeniesienie praw autorskich.

Do najczęstszych umów przydatnych w biznesie należą:

  • umowy współpracy
  • umowy o pracę
  • umowy o zachowaniu poufności (NDA)
  • umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych
  • umowy sprzedaży
  • umowy najmu

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz kancelarii, która przygotuje umowy dla Twojego przedsiębiorstwa, to zachęcamy do zapoznania się z zakresem usług w ramach umów handlowych.

2. Prowadzenie postępowań sądowych – prawo gospodarcze w Poznaniu

Wsparcie ze strony radcy prawnego w procesach gospodarczych może odegrać kluczową rolę dla wyniku postępowania sądowego. Ze względu na szczególne unormowania dotyczące przedsiębiorców w procesach sądowych, nieznajomość prawa bywa dla przedsiębiorców szczególnie dotkliwa w skutkach. Kancelaria reprezentuje klientów przed sądami wszystkich instancji na terenie Poznania, a w razie potrzeby również w innych miastach. Więcej o postępowaniach sądowych przeczytasz w sekcji usług.

3. Dochodzenie należności

Radca prawny specjalizujący się w prawie gospodarczym pomaga klientom w skutecznym wyegzekwowaniu należności od dłużników. Zaległości płatnicze po stronie kontrahentów są często zmorą przedsiębiorców, dlatego warto bez zbędnej zwłoki zadbać o wyegzekwowanie długów. O sposobach na odzyskanie pieniędzy w sekcji usług.

4. E-commerce

Wraz ze wzrostem popularności zakupów w sieci rośnie ilość regulacji prawnych, które nakładają na przedsiębiorców kolejne obowiązki wobec kupujących. Kancelaria wspiera przedsiębiorców w zakresie dostosowania ich dokumentów do wymagań prawnych oraz w relacjach z klientami. W związku z wprowadzonymi w 2023 roku zmianami w zakresie obowiązków przedsiębiorców w relacjach z konsumentami, kancelaria prawa gospodarczego w Poznaniu świadczy usługi w zakresie wdrażania niezbędnych zmian w firmach i aktualizacji dokumentacji.

5. Spory z konsumentami

Kancelaria prawa gospodarczego prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców w relacjach z konsumentami, począwszy od przygotowania wzorców niezbędnych dokumentów, poprzez proces reklamacyjny na postępowaniach sądowych kończąc. Szczegółowa oferta kancelarii w zakresie sporów konsumenckich znajduje się w obszarach działania na stronie głównej.

6. Wsparcie radcy prawnego od spraw gospodarczych w negocjacjach i mediacjach

Kancelaria prawa gospodarczego w Swarzędzu wspiera klientów również na etapie przedsądowego rozwiązywania sporów, zarówno w mediacjach jak i negocjacjach. Świadczymy usługi zarówno zdalnie, jak i w czasie osobistych spotkań w kancelarii mieszczącej się w Zalasewie k. Poznania lub siedzibie klienta. Kancelaria prowadzi również mediacje dla biznesu, o czym można przeczytać na blogu. Pełny zakres usług związanych z mediacją poznasz tutaj.

7. Gry prawne

Istotny dla funkcjonowania przedsiębiorstw jest stopień świadomości w zakresie prawa gospodarczego ich pracowników i kadry zarządczej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, kancelaria prawa gospodarczego przygotowała ofertę szkoleń w przystępnej formie gry prawnej, która pozwala w niesztampowy sposób przyswoić skomplikowaną wiedzę z zakresu prawa gospodarczego w formie warsztatu dla zespołu. Warsztaty odbywają się najczęściej w grupach od 6 do 15 osób i są dedykowane konkretnym potrzebom danej grupy uczestników. W czasie gry każdy jest zaangażowany w proces rozwiązania zadania warsztatowego. Warsztat kończy się podsumowaniem radcy prawnego od prawa gospodarczego oraz praktycznymi wnioskami, które mają usprawnić działanie danego obszaru w firmie, w zgodzie z przepisami prawa. Przeczytaj więcej o grach prawnych.

Kancelaria prawa gospodarczego w Swarzędzu

Kancelaria ze Swarzędza świadczy usługi prawne dla klientów biznesowych z całej Polski. W przypadku zainteresowania ofertą kancelarii zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. 695 703 504 lub mailowego pod adresem: kancelaria@skubiszynska.pl

Chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami?

Adres kancelarii

ul. Planetarna 15b/16a

62-020 Zalasewo