Odzyskiwanie należności

W ramach odzyskiwania należności wspieramy klientów w dochodzeniu od dłużnika zapłaty za zaległe zobowiązania. Jest wiele metod i form dochodzenia należnych roszczeń. Poniżej przedstawiamy sposoby egzekwowania należności od dłużników, począwszy od przedsądowego etapu windykacji, aż po postępowanie egzekucyjne. Jeśli temat odzyskiwania należności jest Ci bliski, to zapraszam do lektury.

Odzyskiwanie należności pieniężnych

Sytuacja ekonomiczna sprawia, że coraz więcej wierzycieli ma trudności z odzyskaniem należności pieniężnych od dłużników. Problem dotyczy zarówno przedsiębiorców, jak i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Nieprzyjemne sytuacje mogą dotyczyć nieuregulowanych faktur, ale również niezwróconych zaliczek pobranych na poczet usługi, która ostatecznie nie została wykonana. Im wcześniej zaczniemy dochodzić zwrotu należności, tym większa szansa na ich skuteczne odzyskanie. Pierwszym krokiem na drodze do zwrotu należności powinno być oficjalne wezwanie dłużnika do zapłaty z zakreśleniem mu odpowiedniego terminu o zwrotu. Podstawą do rozpoczęcia odzyskiwania należności pieniężnych może być umowa handlowa lub konsumencka. Więcej o tym, dlaczego warto zawierać umowy przeczytasz na blogu.

Odzyskiwanie należności na drodze sądowej

W sytuacji, w której przedsądowe wezwanie do zapłaty nie spowoduje zwrotu przez dłużnika pieniędzy, wierzyciel może skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Kancelaria oferuje klientom kompleksowe wsparcie na każdym etapie postępowania sądowego. Pierwszym krokiem jest przygotowanie i złożenie we właściwym sądzie pozwu o zapłatę. W części przypadków korzystny wyrok zasądzający na rzecz wierzyciela żądaną kwotę można uzyskać bez konieczności przeprowadzania rozprawy. Jeśli jednak sąd wyznaczy rozprawę, radca prawny będzie reprezentował interesy wierzyciela na sali sądowej.

Odzyskiwanie należności w egzekucji komorniczej

Zdarza się, że dłużnicy mimo prawomocnego wyroku nadal nie wykonują swoich zobowiązań. W takich przypadkach konieczne jest skierowanie sprawy do komornika. Kancelaria wspiera klientów również na tym etapie postępowania. Przygotowuje wniosek egzekucyjny i czuwa nad przebiegiem postępowania egzekucyjnego, aż do jego skutecznego zakończenia.

Odzyskiwanie należności w ramach mediacji

Alternatywą dla sądowej lub komorniczej drogi odzyskiwania należności pieniężnych jest mediacja. Kancelaria nie tylko prowadzi postępowania mediacyjne, ale również reprezentuje klientów w postępowaniach mediacyjnych. Mediacja pozwala w krótszym czasie odzyskać pieniądze, jednak wymaga zgody zarówno wierzyciela jak i dłużnika. Zapraszam do zapoznania się z zakresem mediacji prowadzonych również w ramach odzyskiwania należności.

Współpraca

Zapraszamy do kontaktu osoby i podmioty poszukujące pomocy w dochodzeniu należności, w szczególności z Poznania, Swarzędza, Zalasewa i okolic. Zapewniam indywidualne podejście oraz merytoryczne wsparcie w zależności od potrzeb zainteresowanych osób. Zadzwoń +48 695 703 504 lub napisz mail: kancelaria@skubiszynska.pl.

Co nas wyróżnia

Chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami?

Adres kancelarii

ul. Planetarna 15b/16a

62-020 Zalasewo